(Фото) Мурал со Коби Брајант во населбата Аеродром

By

Мурал со ликот на кошаркарската легенда Коби Брајант осамна во наслебата Аеродром во Скопје. Со коментарот „мамба форевер“,  како велат аеродромци, сакаат да му дадат почит на Коби, онаква кава каква што заслужува.

„Ова е само уште еден доказ дека Аеродром живее за спортот и кошарката. Секоја чест на уметниците“, стои на фан странта на КК МЗТ-Аеродром.

Ќе ви се допадне