(Фото) Путин пред 28 години

By

Светските медиуми неодамна објавија слика од исечок од руски весник од 1990 година, а со натпис за Универзитетот во Санкт Петербург. Сликата и текстот во весниците се по повод проекција на филмот за Анатолиј Собчак, првиот градоначалник на Санкт Петербург од моментот кога градот го променил името. На сликата, со долга, темна коса, е и сегашниот руски претстедател, Владимир Путин.

Во тоа време Путин бил помошник ректор на Универзитетот, а таму е дојден на предлог на Собчак. Собчак е единствениот човек за кој Владимр Путин јавно зборувал дека му е учител.

Ќе ви се допадне

AnimeDao: Arashi no Yoru ni (Dub) anime episode Full online free at https://animedao.nl boruto animedao

Rifle Is Beautiful Recap Episode Full

https://animepahe.cc english anime

Rage of Bahamut: Genesis (Dub) Episode 12

Metal-archives: https://www.metal-archives.com/users/gogoanimebe

The-dots: https://the-dots.com/users/anime-freak-1095690