(Галерија) Најубавите слики од новогодишно Скопје

By

Новогодишото Скопје и зимската населба „Винтерленд“ ги инспирираа луѓето на социјалните мрежи да објавуваат што поубави фотографии од празничната атмосфера во градот. Секојдневните забави со музика за сечиј вкус и новогодишната елка го направија плоштадот омилено место за забава за целото семејство, велат скопјани.  „Центарот никогаш не бил повесел“, „Музика, забава, греано вино, дојдете си на журче на плоштад“, се дел од коментарите.

Редакцијата на „Репортер“ избра некои од најубавите фотографии од празничното Скопје.

Ќе ви се допадне