Хороскоп за 23 февруари: Ракот ужива со пријателите, јарецот има нови идеи

By

ОВЕН
Денеска овенот може да има прилично реален пристап кон своите емоции. Сензитивноста ќе излезе на виделина, едно чувствително прашање  ќе направи да се чувствувате сам во светот. Можеби би можеле, за промена, да дозволите некој друг да ве поведе, а тоа ќе ви даде време да балансирате малку пред вашата голема следна одлука.

БИК
Проверете ја вредноста на сите со кои влегувате во конфликт денес. Веројатно ќе дознаете како луѓето постапуваат по некомплетни информации, па лажно ќе ве обвинат дека сте кажале нешто или сте направиле нешто што не сте го направиле. Вие се обидувате да најдете рамнотежа преку вистината.

БЛИЗНАЦИ
Денес е одличен ден за близнаците. Ќе уживате во релаксирачки разговори со драги луѓе. Ќе можете да фантазирате по своја волја, а некои од вашите фантазии би можеле да се остварат. Не замарајте се со реалноста ако не морате. Ќе ви биде подобро ако денот го минувате во сонувачко расположение.

РАК
Денес може да бидете збунети од енергијата на денот, што е чудно за раковите. Имате потреба да дејствувате, но сè уште немате сè што ви треба за да започнете. Ќе ви биде тешко да донесете одлука затоа што ја немате целата слика пред вас. Денес би било најдобро денот да го поминете надвор од дома со пријатели или сакани.

ЛАВ
Денес ќе бидете во различни ситуации, во зависност од вашето расположение. Имате посебен сјај во окото што треба да го споделите со другите луѓе што е можно повеќе. Не брзајте никаде. Уживајте и дружете се со вашите најблиски, нема многу вакви денови во овој период од годината.

ДЕВИЦА
Одморете се од вашето секојдневие и денес направете малку пауза од сè. Светот може да преживее без вас еден ден, затоа слободно исклучете се од него. На кој начин и да одите, тоа ќе биде вистинскиот. Уживајте во овој ден во ситниците. Комуницирајте со вашето внатрешно јас и вратете ја рамнотежата.

ВАГА
Ситуацијата оди добро за вагите и ќе уживате да поминувате време со луѓе кои мислат исто како вас. Денес може да имате прилично силен елемент на фантазијата, што ќе ја намали вашата контрола над реалноста. Не замарајте се ниту со реалноста ако нема голема потреба од тоа. Ако можете, подобро да гледате филм или да посетите изложба.

СКОРПИЈА
Скорпиите дури и не треба да се обидат да добијат какви било одговори, на крајот можеби само ќе се исфрустрирате обидувајќи се. Колку помалку работите со други, толку повеќе работи автоматски ќе се решат во ваша корист. Наместо тоа, посветете се на она што досега го совладавте, научивте и постигнавте. Чувајте ги работите едноставни.

СТРЕЛЕЦ
Вашите соништа се во полна сила, затоа слободно препуштете се на нив. Уживајте во лесни разговори со пријателите за нови филмови или книги или  нешто што ве интересира. Вие би можеле да се посветите и на себе и на вашиот изглед. Ќе сакате да експериментирате со нова фризура или шминка.

ЈАРЕЦ
Одморете се од рутината и избегајте од пренатрупаниот план. Препуштете се на нови идеи и соништа што ги имате и оставете ги настрана обврските (ако можете). Одличен ден е да излезете од дома и да се дружите со пријателите. Уживајте во сè што правите. Сите активности во групата ќе бидат многу пријатни за вас.

ВОДОЛИЈА
Денес на водолијата ќе ѝ се чини дека нешто конечно се нашло на свое место. Парчето што ви недостасуваше го најдовте на целата слика. Одговорот ќе биде суптилен, но препознатлив. Имагинацијата ќе ви го покаже вистинскиот начин. Проширете ги вашите идеи понатаму и охрабрете ги другите да сонуваат, објаснете им колку е добро за нивното ментално здравје.

РИБИ
Рибите ќе направат сè што е надреално, затоа не сфаќајте премногу сериозно сè што другите ќе ви кажат. Денес можевте да слушнете некој со кого не сте контактирале подолго време. Споделете ги вашите соништа и мисли со најблиските. Ако сте искрени, ќе добиете многу позитивни совети за продолжување на вашите активности.

Ќе ви се допадне

Rent-a-Girlfriend Episode 12 at website https://animeflix.nl. See more animeflix black butler

Watch Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou. Episode Preview at Funimation funimation spring 2020