Хороскоп за 4 јуни

By

Овен

Работа

Нечија приказна на вас остава негативен впечаток. Вие не верувате во големи зборови без покритие. На средба со соработниците, биде повнимателни и скромни од вообичаеното.

Љубов

Најмилиот искрено сака да ви угоди. Покажете дека имате доволно доверба во заедничкиот аранжман.

Здравје

Добри се чувствувате.

 

Бик

Работа

Вие непотребно влегувате во нечија замка и ги преувеличувате вашите интелектуални или практични способности. На крајот, нема причина да се жалите на пропуштена можност или деловна загуба.

Љубов

Важно е да се зачува личното достоинство и доброто расположение кога се сретнувате со саканата личност. Не е секогаш онака како што изгледа.

Здравје

Пад на имунитетот.

Близнаци

Работа

Имате интересни идеи и делувате поттикнувачки за вашата околина.Завршувате важен бизнис кој ви дава чувство на самодоверба и дополнително влијае на вашата материјална сигурност.

Љубов

На состанокот со саканата личност, можете слободно да ја преземете иницијативата и да дизајнирате романтична забава за двајца во согласност со заедничкото расположение.

Здравје

Добро се чувствувате.

 

Рак

Работа

Ако не ви се допаѓа нечија улога или однесување, немојте да бидете премногу надмени пред вашите соработници. Чувајте ја смиреноста на духот и стрпливо чекајте да ги смирите негативните страсти кои постојат во вашата околина.

Љубов

Ако си дозволите забелешка на емоционално претерување пред саканото лице, очекувајте негативна реакција како одговор.

Здравје

Проблеми со притисокот.

 

Лав

Работа

Вашиот ентузијазам или прекумерна смелост може да се толкува на различни начини. Затоа внимателно одберете ги зборовите што ги користите во друштво на деловни партнери или во јавниот живот. Не создавајте дополнителни проблеми за себе.

Љубов

Покажете пред својата сакана личност дека добра волја или емоционално внимание значи многу повеќе од различни впечатоци со скапи подароци.

Здравје

Стомачни проблеми.

 

Девица

Работа

Новите деловни настани негативно влијаат врз вашата концентрација и затоа не ги исполнувате вашите планирани обврски.

Љубов

Подобро е да не се оптоварувате со големи емотивни желби или некчии ветувања. Бидете поумерени во вашите очекувања.

Здравје

Потребен ви е одмор.

 

Терезија

Работа

Вие завршите важна работа и имате големи очекувања. Внимателно процените редослед на потези на средба со соработниците. Добриот глас се слуша далеку, така што ве очекува добра реклама и финансиски придобивки.

Љубов

Се чини дека некој одеднаш го разурнува вашиот љубовен план или аранжман што го имате со некој близок. Контролирајте ги своите импулси.

Здравје

Проверете ја крвната слика.

 

Скорпија

Работа

Вие сте во одлична можност да ги зголемите вашите бизнис резултати и затоа не дозволувајте некој да се меша во вашиот концепт или плановите што ги спроведувате. Одлучноста и упорноста имаат позитивен ефект.

Љубов

Нема причина за лажна скромност кога сте во нечие блиско друштво. Размислете за изборот на лице кое може да го разубави вашето расположение.

Здравје

Добро се чувствувате.

Стрелец

Работа

Јасно е дека некој ги загрозува вашите бизнис интереси, но вашите напори не носат позитивен ефект. Мора да ја прифатите неповолната позиција што ви ја наметнуваат. Користете ја вашата интелигенција или некои скриени трикови.

Љубов

Во врска со некој близок, можете да ги постигнете своите љубовни намери на мудар и индиректен начин.

Здравје

Алергии.

 

Јарец

Работа

Ако немате веродостојни информации за деловните можности, не правете лекомислени ветувања, туку побарајте нечија интервенција и посредување. Сите проблеми е полесно да се решат со нечие присуство.

Љубов

Бидете нежни и имагинативни пред вашиот љубовен партнер. Препуштете се на вашите чувства и емоционална инспирација.

Здравје

Проблеми со кожата.

 

Водолија

Работа

Ако некој ги критикува вашите бизнис идеи, покажете доволно слух и прифатете корисен совет. Важно е да го подобрите вашиот бизнис рејтинг и да се прилагодите на соработниците.

Љубов

На состанокот со некој близок,испочитувајте заеднички договор. Ви треба нечие друштво и добар емотивен стимул.

Здравје

Добро се чувствувате.

 

Риби

Работа

Ако сте доволно чесни или одговорни за она што го правите, не дозволувајте нечија чудна приказна да ве предомисли. Постапете според вашата совеста бидејќи е важно да го испочитувате заедничкиот договор.

Љубов

Подобро е да прифатите некоја утешна варијанта, иако таа не е својствена на вашиот карактер и темперамент.

Здравје

Болки во мускулите.

Ќе ви се допадне