Идеално место за живеење според хороскопскиот знак

By

Овен
Овните се создадени за активен живот и многу дружба. Градот кој ќе им ја задоволи потребната дневна доза за авантура е секако Лас Вегас.

dobivaj vesti na viber

Бик
Биковите сакаат да се чувствуваат посебно и финансиски надмоќни. Совршениот град за нив е Лос Анџелес.

Близнаци
Близнаците сакаат промени. Нивната љубопитност и потреба за нови искуства може да ја задоволат само во град каков што е Њујорк.

Рак
Уникатни луѓе кои не можат да поднесат да бидат исти како другите. Токму и затоа Париз е совршениот место за живеење за нив.

Лав
Сакаат топло време, плажи и опуштена атмосфера. Идеалното место за нив е Барселона.

Девица
Девиците сакаат ред, рутина и дисциплина. Град кој ги пресретнува нивните идеали и стил на живот е секако Берлин.

Вага
Вагите не се за живот во големи градови. Сакаат мирни и тивки места. Земајќи ја предвид и нивната нежна, уметничка страна, Венеција би било идеалното место за живеење.

Скорпија
Ова се силни и одлучни луѓе со борбен карактер. Чикаго е градот во кој ќе се пронајдат.

Стрелец
Авантуристите во зодијакот најубаво ќе се чувствуваат доколку постојано ги менуваат местата на живеење. Сепак, најдобриот град за нив би бил Рим, каде ќе уживаат во спојот на античкото и модерното.

Јарец
На Јарците им е потребен град полн со музеи, театри и културни збиднувања. Совршено место за нив е Солт Лејк Сити.

Водолија
Водолиите сакаат брзо темпо на живот и средина која постојано ќе ги предизвикува да го дадат најдоброто од себе. Совршениот град за нив е Хонконг.

Риби
Уметнички настроените и идеалистични Риби не поднесуваат живот во голем град. Според тоа, идеалното место за живеење за нив е романтичната Фиренца.

Ќе ви се допадне