Карантин: Улиците на Париз, Милано и Њујорк во време на пандемијата

By

Во Европа и Америка официјалниот карантин трае веќе скоро две недели.

Во некои земји и поедини градови, владата воведе строги ограничувања така што им забрани на граѓаните да излегуваат надвор без некоја особена потреба.

Казнените мерки вклучуваат парични казни, па дури и затворски казни. Улиците на главните трговски центри се празни… Милано, Виена, Париз, Венеција, Њујорк, Рим – главните атракции на легендарните градови сега изгледаат осамено и опуштено. Кој би можел тоа да го замисли пред само неколку месеци?

Составивме избор од фотографии кои прикажуваат како различни туристички градови изгледаат во текот на периодот на карантин.

Погледнете!

Њујорк, Соединетите Американски Држави

Берлин, Германија

Малага, Шпанија

Виена, Австрија

Париз, Франција

Венеција, Италија

Рим, Италија

Милано, Италија

Ќе ви се допадне

Watch The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 24 (https://animeheaven.pro/m/dO1n/ep-24) at website https://animeheaven.pro animeheaven attack on titan

Watch Attack on Titan (Dub) Episode 20 (https://kissanimeonline.com/m/6KNg/ep-20) at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime beastars