Ќе се извлекува најголемиот џек-пот во историјата на Америка

By

Очекуваниот награден фонд на американската лотарија „Мега милиони“, преминал повеќе од 1,6 милијарди долари. Со тоа овој фонд станал најголемиот џек-пот во историјата на Америка.

Во петокот вечерта не беше извлечена главната награда од милијарда долари, па сумата која среќниот добитник би можел да ја освои денеска значително е порасната, пренесоа официјалните лица.

Наградата драматично е порасната, затоа што никој не извлече џек-пот уште од 24 јули, кога група на граѓани освоија 543 милиони долари.

Тикерот чини два долари, а шансата некој од играчите да ги погоди сите шест бројки е исклучително мала, еден спрема 302,5 милиони долари, пренесува агенцијата „АП“.

Ќе ви се допадне

WCOStream mickey and the roadster racers wcostream: Watch Banana Fish Episode 11

AnimeFreak animefreak death note: Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation (https://animefreak.ws/m/Gddr) Episode 11