Кој е вашиот идеален тип на партнер според хороскопскиот знак

By

Секоја жена има тип на мажи коишто ја привлекуваат. Некои жени сакаат романтични мажи, други сакаат мачо мажи, а голема улога во изборот според астролозите има и хороскопот.

dobivaj vesti na viber

Огнени знаци – Овен, Лав, Стрелец

Жените припаднички на овие знаци не ги привлекуваат пристојни и добри мажи. Тие се во потрага по „лоши момчиња“ кои ќе внесат возбуда и акција во врската, па затоа често се со некој кој им предизвикува само проблеми.

Водени знаци – Рак, Риба, Скорпија

Водените знаци секогаш се подготвени за акција и се многу искрени мажи кои ги ценат истите работи кај потенцијалната партнерка. Доколку сте родени во еден од овие хороскопски знаци, ви треба маж кој сака излегувања, патувања и авантури.

Воздушни знаци – Близнаци, Вага, Водолија

Жените коишто се родени во овие знаци обично се многу несигурни и им е потребен доминантен маж на кој можат да сметаат и кој со текот на времето ќе им помогне да изградат самодоверба. Воздушните знаци сакаат мажи кои преземаат иницијатива и се однесуваат заштитнички кон нив.

Земјени знаци – Девица, Бик, Јарец

Земјените знаци во животот бараат финансиска стабилност, па најмногу ги привлекуваат успешни мажи кои можат да им го обезбедат тоа, додека сите други вредности им се во втор план.

Ќе ви се допадне