Ковид-19 не ги спречи да стапат во брак

By

Пандемијата на коронавирус не ги спречи да стапат во брак. Овие партнери решија да се венчаат, сосема сами, освен со сведоците, во време кога низ светот хара коронавирусот и е забрането да има групни собири. На фотографиите од нивната венчавка носат ракавици и маски, а се облечени во своите свадбени аутфити. Дамите во венчаници, а младоженците во костум.

 

 

 

Ќе ви се допадне