Мајката на Пеп Гвардиола почина од коронавирус

By

Тренерот на фудбалскиот клуб Манчестер Сити, Пеп Гвардиола денес ја изгуби мајка му, Долорес Сара Карио која почина од коронавирус, пренесуваат шпанските медиуми.

Долорес починала денес претпладне на 82. годишна возраст. Таа била заразена од опасниот вирус, кој во Шпанија однесе над илјадници жртви.

И од фудбалскиот премиерлигашки клуб излегоа со сооптение во кое изразија сочувство за загубата ан Гвардиола и изрази желба во иднина повеќе да нема вакви трагични вести.

 

Ќе ви се допадне

That Time I Got Reincarnated as a Slime (https://crunchyrollfree.com/m/22xG) Episode 24 at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll++ 2020

Dragon Ball Super (Dub) Episode 131 at website https://animeflix.nl. See more your name animeflix