Мажите одговорија на прашањето како изгледа совршената жена

By

Во истражувањето во кое учествувале неколку илјади мажи на сите им е поставено истото прашање: Како, според нив, изгледа совршената жена?

Тие дале разни одговори, но повеќето од нив се задржале на единаесет работи што ги сметаат за неодоливи кај жените:

 • Смеење на нивните шеги;
 • Помлади се од нив од две до четири години;
 • Убава насмевка;
 • Големи гради;
 • Долги нозе;
 • Успешна кариера и пари;
 • Мало стапало;
 • Образовани се;
 • Носат црвено;
 • Тесни колкови;
 • Кафеава коса.

Ќе ви се допадне

WCOStream: Case Closed: The Phantom of Baker Street anime episode Full online free at https://wcostream.cc dubbed anime

Website https://animeheaven.pro: Watch Moonlight Mile 2nd Season: Touch Down animeheaven Episode 14 sites like animeheaven

Dog Days'': Limone Resort Tenbou Onsen! Episode Full

Eureka Seven (https://animepahe.cc/m/p4XX) Episode 50

Note: https://note.com/kissanimemx

Divephotoguide: http://www.divephotoguide.com/user/gogoanimebe