Месечен хороскоп: март ви носи решенија и позитивни промени!

By

Овен

Работа
Влијанијата што некако ве задржаа и ве попречуваа во текот на февруари, сега завршуваат. Со цел да се надмине сè поуспешно, погледнете напред во март, не враќајте се во минатото. Постепено одите кон целосна стабилност, конечно владеете со сите случувања. Вашата финансиска состојба се стабилизира. За многумина, тоа значително се подобрува.

Љубов
Нежноста и поддршката што ја добивате од вашиот партнер ви дава сила да решите важни животни проблеми. Некои од вас прават големи планови за заеднички живот. Добро продолжение на приказната, очекувајте во врските, во кои сте територијално оддалечени од вашата сакана. Ветува нов почеток со партнер од странство. Многумина од вас влегуваат во storyубовната приказна за која сте сонувале во текот на март. Од 20 март влегувате во еден од најуспешните периоди во текот на годината, што ви носи подобри односи со партнерот, влегувајќи во нешто ново и среќно. Вашата главна тема ќе биде љубовта и почетоците на љубовта. Ова влијание ќе ве поддржи за следниот месец. Биди активен.

Здравје
Вашето здравје ќе ви служи добро во текот на март. На крајот на месецот, имате мерки во сè што правите.

Бик

Работа
Упорноста ќе ви се исплати, наскоро ќе донесе целосна стабилност. Влијанието може да донесе ново работно место или добивка на работа. Сè се случува одеднаш. Она што ве мачеше во текот на февруари, стапува на сила во првата половина на март. Дадена ви е втора шанса. Наоѓате добри решенија за обврските што сè уште не сте ги решиле. Можна е и поддршка од постари членови на семејството.

Љубов
Март ви носи појасна слика во врска со старата убов. Многумина од вас можеби се помирија со помирувањето во февруари, но за да го сторите тоа, никогаш не треба да повторувате стари грешки. Најуспешните помирувања ги постигнувате со промена на старите навики во вашата врска со партнерот. Нова љубов може да ја замени старата. Првата половина на март укажува на љубов преку работата што ја работите. Дали е тоа некој што се вратил во вашето деловно опкружување или обновување на соработката со стар деловен партнер… Во средината на месецот, ќе имате важна љубовна врска со партнер со кого постои значителна разлика во возраста или тоа е многу успешна личност. Во овој период, ќе бидете свртени кон стабилни партнери. Избегнувајте ги сите оние кои на кој било начин ви изгледаат неодговорни и површни, кои се заинтересирани само да се забавуваат и ништо повеќе. Пријателите ќе играат важна улога во вториот дел од месецот.

Здравје
На почетокот на месецот можни се алергии, така што сè ќе се стабилизира во вториот дел од месецот. Сепак, посетете лекар.

Близнаци

Работа
Без разлика колку непријатности или пречки сте имале во изминатиот месец, март ви носи решенија и подобри промени. Веќе по првата недела од март, чувствувате дека околностите се во ваша корист. Ако донесевте погрешна одлука во февруари, сега работите на исправка. Гледате сè појасно и имате решение. Во средината на месецот, има целосна стабилност и добри резултати. Финансиски сте добро поддржани.

Љубов
Од почетокот на март сè укажува на помирувања и средби со поранешни љубови. Во врска или брак, треба да бидете повнимателни. Не ветувајте што не сте сигурни дека можете да го исполните. Симпатиите, кои веќе започнаа, се во нагорна линија. Само вие би можеле самите да ја расипете врската, ако веќе започнете со одредени ограничувања и наметнувања на вашите ставови, желби и потреби. Со овој партнер, сè може да се надмине со договор и помалку прилагодување. Лице кое е сè уште упорно и ги наоѓа сите начини да ве освои, може да успее во средината на месецот. Можеби не го сакате физички многу или е постар од вас. Дајте си шанса, можеби ќе бидете позитивно изненадени. Вториот дел од март, опишува прекрасни љубовни приказни со партнер кој живее во странство.

Здравје
На почетокот на месецот сте склони кон настинки. Очекувајте поголема стабилност во вториот дел од март.

Рак

Работа
Март ќе биде многу важен за вас во сите области од животот. Од 6 март, Јупитер, кој веќе долго време е во вашето соelвездие, се движи директно. Повторно сте во форма, се враќа вашиот оптимизам и желба за добри промени. Дури и ако се најдете во неповолна ситуација, предизвикана од ненадејни промени, наоѓате одлично решение. И парите се поповолни за вас. Поголем прилив на пари доаѓа од странство.

Љубов
На почетокот на месецот бидете внимателни ако сте во тајна врска. Влегувајќи во тајна врска, ќе се откриете, бидејќи насмевката нема да го напушти вашето лице. Ако криете нешто значајно од вашиот партнер, тие исто така би можеле да бидат изложени. Сè што е тајно во некоја смисла, би било многу ризично за вас. Влијанието, кое на свој начин ве предупредува на пораз, трае до средината на месецот. Влегувате во подолг период, кога би можеле да ја обновите врската со вашиот поранешен партнер. Ако верувате во себе знајте што е добро за вас, а што не, со вашата упорност и посветеност, доаѓате до посакуваното помирување. Било каков вид на одбивање од страна на вашиот поранешен партнер, сфатете го сериозно. Направете чекор назад, во наредниот период ќе има и други поволни моменти.

Здравје
Јупитер кој се движи директно, и престојува во вашето со constвездие, и како поволно ќе влијае на вашето здравје. Контролирајте го апетитот.

Лав

Работа
Преминувањето на Јупитер во директно движење, на почетокот на март, ќе има исклучително добар ефект врз вас. Постои позитивна трансформација во вашиот начин на размислување и прифаќање на целата животна ситуација. Вие сте целосно подготвени за поголеми промени, оптимизмот и енергетската енергија ви се враќаат. До средината на март, парите пристигнуваат преку нов договор или партнер. Потоа доаѓа време за заеми и позајмици.

Љубов
Од почетокот на март ви се отвора големата врата на loveубовта. Многумина од вас планираат да живеат заедно. Ако веќе сте испланирале такво нешто, а од објективни причини го одложивте настанот, повторно се создаваат услови за ваква убава реализација. Можете да очекувате секоја можна loveубовна среќа. На сите места каде што се чувствувате пријатно, сакате да останете … може да ја запознаете вистинската личност, личност која навистина ќе ве оживее. Покрај тоа, размислувате појасно за вашата поранешна љубов. Многумина од вас ќе изгубат интерес за старата љубов, се појавува некој нов, кој ви помага во тоа. Вие самите ја чувствувате таа топла и позитивна енергија, која најавува многу подобри денови во љубовниот авион.

Здравје
Вие сте добро расположени. Ништо не паѓа тешко на тебе. Со вас владее силна внатрешна енергија.

Девица

Работа
Конечно излегувате од општиот хаос што ве следеше изминатиот месец. По првата недела работите се враќаат на вистинското место. Ако сте имале посериозни критики од шефот, вистината излегува на виделина. Поголеми награди и трајни резултати ве очекуваат овој месец. Вашето трпеливост сега носи голема ментална сила и сигурност. Склоноста да се трошат на задоволства сè уште ве спречува. Ќе имате нешто да потрошите, само да имате мерки.

Љубов
Почетокот на март најавува исклучително убава љубовна приказна. Опишана е емотивна и страсна личност, која не остава ништо на случајноста, се бори директно за вас. Запознавањето доаѓа преку некого или нешто. Овие се блиски луѓе околу нас, како и контакти преку социјални врски, патувања. Марс инаку е поволен за сите емотивни контакти што се случуваат на работа. Покрај тоа, март зборува за поранешните lovesубови, помирувања, стабилизирање на емотивниот живот. Дадена ви е втора шанса.

Здравје
Добро здравје, задоволство и виталност. Единственото нешто што може да ве вознемири е апетитот.

Вага

Работа
Успешно обновувате некои деловни контакти, договори… Сè што ненамерно сте пропуштиле, направено на некој начин во претходниот месец… сега имате можност да го поправите. Marchе го паметите март по добри резултати и големи промени на подобро. Исчезнува сè што ве блокираше. Вие се ставате себе си и своите цели на прво место. И парите што ги трчате, полесно е да стигнете до нив.

Љубов
Помирувањето што се случи во текот на февруари има големи шанси за преживување. За да направите сè полесно и поуспешно, не дозволувајте никој близок да влијае на одлуката што веќе сте ја донеле. Вие многу добро знаете која е вашата среќа. Во првата недела од март, Венера влегува во вашето астролошко поле на loveубов и најавува убави љубовни настани, можност за подобрување на врската со саканата личност. Кое ќе биде продолжение на приказната зависи исклучиво од вас. Секое претерување во очекувањата од вашиот партнер може да ви донесе посериозни несогласувања, па дури и раскинувања. Умереноста и реалниот поглед на тековните настани, како и настаните во животот на вашиот партнер, само може да ја зајакнат вашата врска. Jeубомората може да го избрка вашиот партнер.

Здравје
Веќе влеговте во многу стабилен период. Повеќе внимание посветувате на себе и на вашето здравје.

Шкорпија

Работа
Секоја упорност ви носи поволни резултати, веќе на почетокот на март. Преку задоволство и дружење надвор од работното место, со соработници, подготвувате добро поле за поголеми потфати. Во одреден момент, ќе бидете принудени да ги промените тековните планови во корист на идните настани. Важна личност за вас, тој се враќа во деловното опкружување. Следете ја вашата интуиција, не барајте несигурни инвестиции, доколку сакате да ги стабилизирате финансиите.

Љубов
Искуствата што ги поминавте, разочарани, сигурно нема да ги повторите повторно. Јасно ви е што сакате, каков однос со вашиот партнер, што сакате и што не сакате… кој тип на партнер би ви одговарал најдобро во овој период. Ова ќе ви помогне да ги постигнете своите љубовни цели. Тогаш кога ќе помислите дека немате среќа во loveубовта, ќе ви се случи нешто добро. Theубовта што си ја посакал ќе ти се случи.

Здравје
Помала здравствена нестабилност и чувствителност, ве остава во вториот дел од месецот. Тогаш вашата виталност се враќа.

Стрелец

Работа
Подготвени да започнат приватен бизнис или некој друг вид деловна активност што би ја направиле од нивниот дом. Одите на службено патување или екскурзија, можеби на семинар. Доаѓате до нови деловни контакти, кои ќе разбудат нови идеи во вас, преку информациите што ги среќавате. И самите се чувствувате многу подобро, ја контролирате ситуацијата. Многумина од вас планираат да купат автомобил. Подобра финансиска состојба.

Љубов
Непланирани околности ве поврзуваат со вашиот поранешен партнер во текот на март. Средбата може да се одржи на местото каде што најмалку очекувавте.Како што напредува март, ситуацијата ќе биде потопла. Секој контакт со стари заеднички пријатели ќе има корисен ефект врз помирувањето. Личноста што ви е важна се враќа во вашиот живот. Ако е драг пријател, не заборавајте да запознаете многу интересна личност преку него. Втората половина на март ќе биде многу бурна. Тогаш и вие самите ќе имате поголема потреба да излезете надвор, со цел да остварите ново познанство. Обично има ненадејни и брзи влегувања во нова врска. Љубови има и на прв поглед. Љубов со зафатен партнер, како и разведен

Здравје
Доброто здравје во текот на првата половина на март може да биде загрозено од настинка. Посетете го докторот, не ја земајте терапијата самостојно.

Јарец

Работа
На почетокот на март, треба да го завршите она што веќе сте го започнале во текот на февруари. Beе ви биде полесно да се согласите со претпоставениот. Ако почекате, на крајот на месецот може да се најдете во неповолна ситуација, можеби ќе ја пропуштите шансата, која повеќе нема да ви биде дадена. Советот на верен пријател ќе ви го олесни сомневањето. Март е како направен за пари и добивки.

Љубов
Почетокот на март може да ви донесе една голема љубов. Врската во која сте во овој период може да биде проблематична, ако упорно се обидувате да го добиете од вашиот партнер она што тој не е во состојба да го стори. Трпението е единствениот лек овде. Со текот на времето и без притисок, ќе имате повеќе среќа. Во средината на март има тековни помирувања, состаноци со старите симпатии и партнери. Не се надевајте на помирување на првиот состанок. Пристапете топло, пријателски и очекувајте значително подобрување во односите, што доведува до конечно помирување. Блиски пријатели би можеле да бидат оние кои ќе ви бидат голема поддршка во овој момент. Одењето во поголема компанија или на нечија прослава започнува нова убов. Како што напредува март, loveубовта ви е поповолна, без разлика дали сте слободни, во врска или во брак.

Здравје
Вие сте со променливо здравје. Вашите респираторни органи се чувствителни.

Водолија

Работа
На почетокот на март, повторно влегувате во еден од подобрите периоди во деловниот план. Имавте доволно време да видите во што сте успешни и што можете да донесете до крај. Влијанието силно ве поддржува до јуни. Ако има некои промени на работа, се прилагодувате во следните месеци. Астролошкото поле на финансии ветува многу преку редовна работа. Добијте вработување ако го барате.

Љубов
Токсичните loveубовни врски што ви носат страдања не треба да се одржуваат. Тие само би се исцрпиле уште повеќе, и ништо не можеше да сториш за да се подобриш. Време е за промени, што е многу поперспективно. На почетокот на март, Венера влегува во вашето соelвездие и ќе остане таму следниот месец. Оваа промена на небото најавува поволен период за љубовни достигнувања, нови почетоци, време кога повеќе ќе се свртите кон себе и кон она што ви дава задоволство. Вториот дел од месецот, најавува романтична убов.

Здравје
Само што влегувате во период што ви носи секаков вид на закрепнување. Силната енергија и оптимизмот ви се враќаат.

Риба

Работа
Вие сте посериозни кон себе и своите потреби, желби… Сè што ќе ви дојде при рака од првиот обид, знајте дека тоа е вистинската работа за вас. Секоја работа што ја работите за задоволство или со луѓе што ги сакате, добро се согласувате… овозможува најголеми достигнувања. Финансиски добивате подобри денови.

Љубов
Среќата се враќа на твојата голема врата. Среќните околности ви се враќаат, а проблемите што ве мачат неколку месеци ве напуштаат. Првата недела од март, дозволува помирување со партнер со кого сте биле разделени подолго време. Партнер од странство во моментов игра голема улога во вашиот живот. Многумина од вас започнуваат планови за заеднички живот овој месец. Слободните членови на оваа констелација можат да очекуваат додворување од сите страни.

Здравје
Сонцето во вашата соѕвездија ви носи добро здравје. И повеќе внимание посветувате на реакциите во организмот.

Ќе ви се допадне

KissAnime kissanime down: Watch The Hidden Dungeon Only I Can Enter Episode 1 (https://kissanimeonline.com/m/7B8z/ep-1)

GoGoAnime watch anime free: Attack on Titan Season 2 (Dub) (https://gogoanime.be/m/edeN) Episode 12