Метеорит го осветли небото над Измир во Турција, а потоа предизвика пожар

By

Турските телевизиски канали објавија снимки на очевидци кои забележале силен сјај на небото над Измир и Маниса.
Според очевидци, вечерта на 18 август, околу 22 часот по локално време, небото над западните провинции на Турција одеднаш цело светнало, а причината за тоа е пад на метеорит. Жителите на областа Салихли во провинцијата Маниса слушнале гласна експлозија во близина на езерото Мармара. „Тоа беше како блесок на молња на небото. Тогаш се виде дека во близина на езерото има  силен пожар, кој наскоро беше изгаснат“, раскажуваат жителите за турските медиуми.

 

Ќе ви се допадне

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

english anime AnimeFreak Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

AnimeFreak JUJUTSU KAISEN Episode 19

anime streaming Josee, the Tiger and the Fish

AnimeFreak TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy- Episode 12

anime freaks website AnimeFreak Fairy Tail (Dub)