Му се посреќи – Погоден Еуроџекпот во висина од 46,000 евра!

By

Во 27 коло од Еуроџекпот, извлечени беа бројките 15, 16, 17, 23, 30, и 6 и 9, кои на еден среќник од Финска му донесоа добивка од 46 илјади евра.

Оваа добивка веќе 11 пати е погодена во оваа земја. Во Хрватска во Осиек, пак беше остварена добивка од 4+2  вредна 5000 евра.

Следното извлекување за изгра на Еуроџекпот е во петок на 14 јули, а главната добивка изнесува 10.000 евра.

Ќе ви се допадне

AnimeDao animedao hunter x hunter: One Punch Man Episode 12

AnimeFreak attack on titan animefreak: Watch Attack on Titan Season 2 Episode 1