Најпопуларниот јутјубер заработи 54 милиони долари што е 15 милиони повеќе од Лео Меси и Леброн Џејмс

By

Џими Доналдсон (23), познат како Мистер Бист (анг. Mr. Beast) се најде на листата на најплатени јутубери во 2021 година, која неодамна ја објави магазинот „Форбс“. Тој го надмина и Рајан Каџи (10), рецезент на играчки, кој беше на врвот на листата последните две години.

dobivaj vesti na viber

Јутјуб видеата на Џими имаат над 10 милијарди прегледи, кои му донесоа заработка од 54 милиони долари, многу повеќе од онаа заработка која ја остварија најдобрите спортисти во светот, како на пример Лео Меси и Леброн Џејмс, кои лани заработија по околу 40 милиони долари.

Платформата Јутјуб во 2021 година имала 2,3 милијарди корисници низ светот, а првите десет најплатени јутјубери оствариле приход од 300 милиони долари.

Ќе ви се допадне

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

That Time I Got Reincarnated as a Slime

Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway Episode 8

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc Episode 2

My Hero Academia Season 3 Episode 22

anime sites ANIMEFLIX Black Clover (Dub)

tải go88