Неделен хороскоп од 22 до 28 февруари: Овенот ќе напредува на работа, многу љубов за јарецот

By

ОВЕН

Се соочувате со кулминација кога станува збор за работата, доаѓаат покани од сите страни и ќе сакате да обрнете доволно внимание на сите. Ако сте во врска или сте во брак, односот со вашиот партнер се подобрува. Уморни сте од расправија и уживате во вниманието на саканата личност. Во областа на здравјето, постои несоница, има замор и намалена концентрација. Внимавајте на повреда.

БИК

Ако треба да придобиете некого, многу е веројатно дека ќе успеете над очекувањата. Покажете што знаете и не застанувајте додека не ја постигнете целта. Незаинтересираноста за љубов е резултат на вашето сомневање. Ќе ставите пречки на вашиот пат за љубов иако објективните околности се добри. Не пијте ладни пијалаци.

БЛИЗНАЦИ

Незавршени работи од минатото се на дневен ред. Некои од нив ќе предизвикаат емоции кај вас, па затоа ќе ги правите со носталгија или гнев. Затоа, некои претпочитаат да живеат во имагинација гледајќи љубовни филмови или мечтаење. Е има и такви кои ќе ги почувствуваат сите привлечности на платонска љубовна врска. Се усогласувате со себеси и сè ви оди подобро – следете ја вашата интуиција, слушајте го вашето тело, набљудувајте го вашиот ум.

РАК

Оние што работат ќе бараат да бидат отпуштени што е можно побрзо. Надредените и нивната контрола ќе бидат тешки за нив, но тие ќе издржат со нивната необична смисла за хумор. Оние што можеби сè уште се сами ќе имаат многу додворувачи. Тие ќе можат да изберат. Нека не ги спуштаат критериумите. Се чувствувате енергично и живо и подготвени сте за секаков вид акција.

ЛАВ

Ја созреавте идејата за работа што треба да се заврши, но сте целосно посветени и подготвени да одите на тоа. Ќе ја почувствувате својата сила секој момент, без разлика дали сте соочени со убавина, предизвик на заведување или проблем. Во овој период ништо нема да ве мрази и ќе бидете подготвени да работите напорно за да обезбедите удобност и релаксација.

ДЕВИЦА

Пред вас се многу можности за љубов, а некои ве очекуваат на патувањето. Ќе бидеш добро. Работната атмосфера ќе се вжешти, а од вас се очекува да се ангажирате сè повеќе и повеќе. Вашите работни навики заспале некаде, затоа ќе мора итно да ги разбудите. Обрни внимание на лекови. Не користете ги самостојно.

ВАГА

Околностите, луѓето и настаните сè повеќе ќе ве натераат да треба да работите на вашиот професионален развој и професионален развој. Можеби ќе ги промашите предизвиците во приватниот живот. Прифатете го ова како мирно мирување и уживајте во ситниците. И тие го имаат својот шарм. Можни се психолошки проблеми, ментални нарушувања и кризи. Научете да медитирате.

СКОРПИЈА

Ќе има сè повеќе покани и можности за излегување, забави, забави, ќе се обидете да не пропуштите ништо. Без разлика дали сте во врска или сами, ќе си поминете убаво. Бидејќи ова не е својствено за вашата природа, многумина нема да ве препознаат кога ќе ве видат како седите тивко и посветено работите без брборења и врева. Зајакнување на имунитетот. Можни се проблеми со бели крвни клетки, хипофиза и  брадавици.

СТРЕЛЕЦ

Ако се движите меѓу луѓето, постои можност таму да почнете да се чувствувате уште подобро. Затоа би било штета да ја пропуштите можноста за нов познаник. Вашите амбиции не се мали, но околностите ќе ве натераат да работите тивко во тишина. Времето е добро за планирање  нови потези. Бидете многу внимателни во сообраќајот, особено на патот кон работа, и кога ќе се вратите од работа.

ЈАРЕЦ

Во деловните комуникации и контакти, избегнувајте отворено покажување емоции. Ќе има сè повеќе и повеќе размени на идеи, разбирање и хармонија помеѓу вас и вашата сакана секој ден, и довербата ќе расте. Голем дел од она што се случува е поврзано со вашата ментална состојба.

ВОДОЛИЈА

Ви се отвора вратата за соработка со целосно нови или млади соработници. Вашиот приватен живот нема да биде целосно мирен. Ќе треба многу дипломатија и трпеливост за разговорите да одат напред во конструктивна насока. Кардиоваскуларните болести се можни поради преоптоварување или некаков вид претерување.

РИБА

Лесно ќе го решите сето она што ќе го сретнете во вашата професионална работа. Оние во нови врски ќе ги поминат првите кризи во кои ќе треба да покажат малку повеќе разбирање за другата страна. Грижете се за тоа што јадете и проверете ја крвната слика. Маснотиите во крвта ќе предизвикаат верижна реакција.

Ќе ви се допадне

Watch Attack on Titan: Crimson Bow and Arrow Episode Full (https://animefreak.ws/m/w1dl/ep-1) at website https://animefreak.ws animefreak boku no hero

Haikyuu!!: To the Top (https://animeflix.nl/m/2d9g) Episode 13 at website https://animeflix.nl animeflix aot