Неделен хороскоп од 7 до 13 март: Бикот можно е да влезе во тајна врска, додека близнаците ги очекува авантура со некоја водолија

Овен
Деновиве ве очекува посебен успех на работа, бидејќи вашите оригинални идеи ќе бидат добро прифатени од претпоставените. Вашата инвентивност ќе дојде до израз. Има одлична можност да ја обновите комуникацијата со поранешниот љубовник. Сега знаете што да очекувате еден од друг. Слободниот овен може да започне врска со личност во знакот водолија.

Бик
Ве очекува нов договор и можност да го проширите кругот на соработници. Покажуват иницијатива и ентузијазам и вашата финансиска состојба ќе биде се подобра. Голема е можноста да влезете во тајна врска со личност која долго време ви се допаѓа. Доколку сте во врска, ќе имате важен договор со партнерот, како и решение за долгорочен проблем.

Близнаци
Конечно ќе можете да го спроведете вашиот план, кој претходно можеби наишол на отпор и неоправдани критики. Можете да ја подобрите финансиската состојба ако се здружите со некој ваш близок пријател и да започнете приватен бизнис. Подобрување на квалитетот на љубовниот живот ги очекува речиси сите близнаци. Можно е да започнете љубовна врска со една фатална водолија.

Рак
Премногу сте зафатени и имате многу обврски на вашата работа. Ако вашата работа вклучува работа со клиенти, ве очекува голем успех. Раковите се во посебен љубовен период. За некои припадници на овој хороскопски знак можни се некои судбоносни пресврти. Можно е обновување на врската со една скорпија или јарец.

Лав
Уживате посебна репутација меѓу деловните соработници, луѓето едноставно ве избираат за свој лидер. Можни се подобрувања и пофалби за постигнатите резултати. Во вас се буди посебна жед за љубов, барате нов партнер. Постои можност да стапите во контакт со некој од работа. Можни се проблеми со ‘рбетот. Никогаш не кревајте тешки работи. Заштедете се максимално.

Девица
Доколку сте невработени, неделава ќе ви донесе нови деловни понуди и покана за разговор. Акцентот ќе биде ставен на потпишување договор и средување на некаква документација. Во вашиот љубовен живот доминира период на судбоносна љубов и радикални одлуки. Ако сте во брак, ќе мора заедно да решавате важни егзистенцијални проблеми.

Вага
Оваа недела акцентот е ставен на ново поглавје во вашата работа, бидејќи некои нови елементи се појавуваат во вашата работна средина. Периодот е поволен за започнување приватен бизнис. Атмосферата на љубовен план е интересна, некое ново познанство ќе зрачи со динамика и ентузијазам. Ве очекува флертување на секој чекор.

Скорпија
Комуникациите ќе бидат најважниот дел од вашиот бизнис, а реализацијата на вашата долгорочна цел ќе зависи од успехот во преговорите со новите соработници. Ве очекува средба со лав или бик. Акцентот сепак е ставен на повеќекратните можности за флерт и нови познанства. Ќе се чувствувате добро. Полни сте со енергија, позитивен став, исклучително сте сочувствителни кон другите.

Стрелец
Се подготвувате за голем пресврт на работа. Многу работи ќе зависат од вашата организација и почитување на приоритетите, бидејќи единствената опасност за успехот може да бидат прекратките рокови. Недефинираната ситуација меѓу вас и партнерот е она што најмногу ви пречи во моментов. Разговарајте отворено со вашиот партнер за тоа како тој ја гледа вашата заедничка иднина. Постојано сте во затворени простории, потребни ви се прошетки во природа.

Јарец
Деловната реорганизација и радикалните промени во работната средина можат да го одбележат овој период. Можни се промени во тимот на персоналот. Се очекува слободните јарци да запознаат некоја скорпија или овен. Оние кои се во врска или во брак планираат да го прошират семејството.

Водолија
Во вашиот деловен план ситуацијата е прилично непредвидлива. Можни се некои нови елементи во вашата работна средина, но и ненадејно патување. Игрите со заведување моментално ја брануваат вашата љубовна сцена. Можно е да започнете врска со личност со хороскопски знак риби или лав.

Риби
Правите големи промени во начинот на работење, бидејќи обемот на работа е толку зголемен што бара поголем тим на соработници. Успехот во овој период ќе зависи од квалитетот на членовите на вашиот тим. Слободните риби очекуваат да започнат врска со скорпија или водолија. Оние кои се во брак работат на спроведување на план за преселување или купување имот.

Scroll to Top