Од петок нагло заладување и снег

By

Од Управата за хидрометеоролошки работи најавуваат голема промена на температурите од викендот. В петок попладне ќе почне дожд, кој ќе се претвори во снег на планините. Температурите ќе се намалат значително и ќе бидат за 10 до 15 степени пониски од сегашните.

В петок во текот на денот ќе настапи зголемување на облачноста, попладне и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Поради спуштање на студена воздушна маса од север, врнежите в сабота ќе преминат во снег и на некои пониски места. За време на викендот ќе дува засилен, повремено силен североисточен ветер, особено в петок во текот на ноќта и в сабота, кога на места ќе достигнува до 80 км/час. Температурата значително ќе опадне за 10 до 15 степени.

Ќе ви се допадне

Watch Nerima Daikon Brothers Episode 12

WCOStream: Shachibato! President, It's Time for Battle! (Dub) anime episode 12 online free at https://wcostream.cc wcostream dragon ball super

Website https://animekisa.in: Watch Tenchi Muyou! Ryououki 3rd Season (Dub) animekisa Episode 7 watch anime

https://animebee.to gogoanime

Longisland: https://www.longisland.com/profile/animefreakws

Longisland: https://www.longisland.com/profile/animeflixnl