Парагвајка е најубавиот пилот на светот

By

Младата Парагвајка Ана Паула Кеспедес веројатно е најубавиот пилот на светот. Taa лани беше прогласена е за мис во својата земја.

Ана има само 21 година доаѓа од Асунсион – главниот град на Парагвај. Со години се натпреварува на разни избори за мис. Иако ги остварила своите соништа кога станува збор за модата, Ана сепак имала уште еден сон – да лета. И тој ѝ се исполнил.

Станала пилот, како својот татко, од кој ја наследила љубовта кон висините.

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven animeheaven boruto: Watch Naruto (Dub) Episode 203

ANIMEFLIX dubbed anime: Watch Death Note Episode 26