Петгодишно дете тврди дека е реинкарнација на принцезата Дијана

By

Принцезата Дијана сè уште се споменува толку често во општеството и поп-културата што не е изненадувачки што дури и најмладите знаат за неа. Нејзиното присуство сè уште се чувствува во многу области од животот, а тоа е особено точно за Велика Британија.

Но, петгодишниот Били Кембел наводно ја чувствува таа врска особено. Покрај тоа, тој верува дека тој е реинкарнација на принцезата Дијана.

Таткото на момчето Дејвид Кембел напиша статија за фактите за Дајана кои неговиот син некако ги знаеше, и покрај тоа што неговите родители не го учеа за нејзиниот живот. Како што вели, деталите го убедиле дека има некаква врска.

Били уште од мали нозе чувствува врска со принцезата Дијана. Тоа е чудно. Особено кога ќе земете предвид дека Дејвид и мајката на момчето Лиза тврдат дека тие никогаш не разговарале со него за починатата принцеза како што тој зборува за неа.

“Почна кога некој и даде на мојата сопруга Лиза картичка со Лејди Ди. Били покажа и рече:” Види! Јас сум тоа кога бев принцеза “, напишал Дејвид .

Отпрвин помислија дека тоа е смешен, случаен коментар од двегодишно дете. Но, како што растеше момчето, тој постојано зборуваше слични работи. На пример, тој видел фотографија на принцот Вилијам и принцот Хари и ги нарекол „мои момчиња“ или „мои синови“. Во друга прилика, тој им го опиша замокот Балморал и кога неговите родители му понудија фотографии од неколку различни замоци за да им покажат за кој замок зборува, Били наводно го одбрала вистинскиот во секунда.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by David Campbell (@davidcampbell73)

Били исто така тврдеше дека има брат по име он. Но, бидејќи неговите родители не знаеја за него, тие одлучија да побараат дополнителни информации. Наскоро дознале дека Дајана навистина го имала брат Johnон, кој се родил една година пред неа, но починал како новороденче.

Исто така, родителите на момчето тврдат дека тој отсекогаш имал бизарни и натприродни искуства, пренесува Little Things.

“Кога Били не спиеше добро, Лиза влезе и го праша зошто не може да спие. Били одговори:” Затоа што доаѓаат и ме одведуваат “.

Мама го праша кој го носи, а тој покажа на покривот и рече: „Ме земаат, но ме враќаат наутро“, се присети Давид.

 

Ќе ви се допадне

WCOStream Watch english anime Online in HD for FREE. Dragon Ball Super (https://wcostream.cc/m/mee) Episode 131

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Freezing Vibration (Dub) (https://animeflix.nl/m/n5jD) Episode 12

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. Mobile Suit Zeta Gundam (Dub) (https://animedao.nl/m/mY56) Episode 50

KissAnime Goodreads: https://www.goodreads.com/user/show/136163813-kissanimemx