Почина раперката Чајна Роџерс

By

25-годината раперка Чајна Роџерс почина синоќа во Филаделфија. Веста за нејзината смрт ја потврди семејството, но не ја откриваат причината. Американскит емедиуми пишуваат дека таа наводно умрела од предозираност, бидејќи во минатото имала проблеми со дрогата и неколкупати била на лекување во клиники за рехабилитација.

Роџерс ја почна кариерата како модел на 14 години. Подоцна почна да работи со музичкиот продуцент АСАП Моб, и да гради кариера како рапер. Нејзина најпозната песна е „Селфи“.

Ќе ви се допадне