Почина режисерот Милош Форман

By

Чешкиот режисер Милош Форман почина вчера на 86 години. Веста за неговата смрт ја објави неговата сопруга Мартина. Форман почина во САД по кратко боледување.

Режисерот има освоено две награди Оскар, за култните филмови „Лет на кукавичкото гнездо“ во 1976 година и за „Амадеус“ од 1984 година.

Ќе ви се допадне

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao That Time I Got Reincarnated as a Slime

AnimeDao SK8 the Infinity

anime sites AnimeDao Pokémon Journeys: The Series

online anime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone