Продава цвеќе на кеј на Вардар за лекови за внучето болно од рак

By

На социјалните мрежи се појави фотографија на која еден дедо седи на клупа со цвеќе во рацете.

Во коментарот стои напишано:

„Шетам низ Аеродром и дедово седи на клупа, зборува нешто.. Луѓе поминуваат и никој не застанува. Го слушнав вика: Синко продавам цвеќиња, парите се за болно дете од рак и немал доволно средства за терапија. Застанав. Молк, тишина! Се наежив и го прашав да ми ја каже цела приказна. Живее сам со болното внуче кое има 7 години, нема средства од никаде. Бере цветови прво да даде за терапијата за внучето па ако има за леб арно. Солзи ми навираа во очите, го купив цел букет и заедно се помоливме за здравјето на внучето. Ова не го пишувам за да се пофалам туку се надевам дека барем малку ќе ја поткренам свеста кај луѓето, прво да сослушаат некого па после ако можат да помогнат!

п.с Дедово го прашав каде седи најчесто, ми одговори: Спроти ‘Три бисери’. Тука може да се најде и да помогнеме“, пишува на социјалните мрежи. Сега бараат да се потврди автентичноста на сликата за да му се помогне на дедото.

 

Ќе ви се допадне

AnimeFLV: Jetter Mars anime episode 13 online free at https://animeflv.uk watch anime free

Devil Hunter Yohko Episode 6

AnimeTV: Mahoromatic: I'm Home! (Dub) anime episode 2 online free at https://animetv.cc anime stream

Lupin III vs. Detective Conan Episode Full

Twitter: https://twitter.com/gogoanimebe

Cliqafriq: https://cliqafriq.com/animefreakws