Професорка купувала дрога за ученик

By

Професорката Стефани Питерсон е уапсена поради наводна сексуална врска со 14-годишен ученик, на кого му купувала марихуана. Момчето, кое било осмо одделение, им признало на родителите и тие ја пријавиле во полиција, велат американските медиуми.

Момчето рекло дека таа постојано му праќала голи фотографии од неа и му купувала марихуана. Според приказната на детето, 26-годишната Питерсон му рекла дека не смее никому да каже за нивната врска. Таа е  мажена, но нема свои деца.

Против наставничката е поднесено обвинение, а се испитуваат сите докази околу случајот за кој ќе има и судење.

Ќе ви се допадне