Ричард Донер на 90 години ќе го режира „Смртоносно оружје 5“

By

Режисерот Ричард Донер на 90 години ќе го режира петтиот дел на хит филмот „Смртоносно оружје“. Ова ќе биде последното појавување на Мел Гибсон и Дени Гловер во улогите на детективите Мартин Ригс и Роџер Мертау.

„Ова е последниот филм, ви го ветувам тоа. Моја привилегија и должност е да ставам крај на серијалот. Ќе биде возбудливо“, рече Донер, кој својот последен филм го сними во 2006 година.

Првиот филм на „Смртоносно оружје“ излезе во 1987 година, а од 1989 до 1998 година доби уште три продолженија. Сите четири филма ги режираше Донер.

Ќе ви се допадне

Animepahe: Pandora Hearts Omake anime episode 9 online free at https://animepahe.cc free anime online

https://wcostream.cc dubbed anime

Website https://gogoanime.be: Watch Sorcerous Stabber Orphen: Battle of Kimluck (Dub) gogoanime Episode 7 gogoanime dororo

Website https://4anime.biz: Watch Wake Up, Girls! 4anime Episode 12 4anime death parade

Zippyshare: https://www.zippyshare.com/Kissanimemx

Wefunder: https://wefunder.com/gogoanimelol