Шкотските навивачи си го исчистија ѓубрето кое го направија во Лондон

By

Голем број од шкотските навивачи се вклучија во акцијата на расчистување на ѓубрето на плоштадот Лестер во Лондон, кое го направија за време на натпреварот меѓу Шкотска и Англија.

dobivaj vesti na viber

Илјадници шкотски навивачи допатуваа во Лондон да ја поддржат својата репрезентација и покрај ковид рестрикциите. Многумина од нив го следеа натпреварот во пабови, а претходно и потоа се забавуваа на улиците и плоштадите. На плоштадот Лестер се собра поголема група шкотски навивачи кои запалија факели и пееја „без Шкотска нема забава“.

Овој натпревар заврши без голови, па Шкоткска има уште шанси за понатамошен пласман во осминафиналето.

 

Ќе ви се допадне

english anime. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven SK8 the Infinity (Dub)

anime to watch AnimeHeaven Attack on Titan Season 2 (Dub)

anime online AnimeHeaven Gintama

AnimeHeaven Attack on Titan Season 2 Episode 4

animeheaven AnimeHeaven Black Clover