Што ќе се случи ако обратно ги внесете бројките од пинот на банкоматот  

By

Дури 95% од луѓето не ги знаат овие информации , а можат, буквално да ви го спасат животот.

dobivaj vesti na viber

Имено, ако некогаш крадец или некој друг ве присили да подигнете пари од банкомат, внесете

го вашиот пин обратно. Значи, ако вашиот пин е 1254, вие внесете 4521.

Банкоматот ќе ви ги извади парите, но тоа автоматски ќе го препознае како повик за помош и

ќе ја алармира полицијата,без знаење на крадецот. Оваа опција постои на сите банкомати, но

многу луѓе не го знаат тоа.

Ќе ви се допадне

go88 ông thần tài Go88 - Thế giới game cá cược trực tuyến lớn nhất Việt Nam quên mật khẩu go88

nạp tiền sunwin sunwin game bài đổi thưởng trực tuyến hỗ trợ sunwin