Совети за добар секс  

Дама со стратегија

dobivaj vesti na viber

Мажите не сакаат да бидат заслужни за целата работа и обожаваат жени кои знаат да преземат иницијатива. Незаинтересираноста е одбивна. Затоа не се фрустрирајте, па не чекајте тој орв да почне. Изненадете го со орален секс, кога најмалку очекува.

Флерт

Гледањето во очи со доза на флерт. Дефинитивно воспоставете контакт со очите, бидејќи ако цело време го избегнувате контактот со очи тој ќе помисли дека не го дожиувувате сексот доволно добро.

Движења на телото

Не бидете здрвени. Од друга страна пак, сензуалноста е многу посакувана особина, бидејќи ги возбудува маѓите. Ама не заборавјте дека во секс позите треба да сте опуштени. Додуше, тука и партнерот треба да се потруди, малку повеќе.

 

Депилација и секси долна облека

Добро би било ова да биде во пакет. И да сте во брак, внимавјте на некој работи. Мажите треба секогаш да ги заведувате. Уживајте!

Scroll to Top