Традиционалната крводарителска акција во чест на Тоше ќе се одржи осумнаесетти пат

By

На 25 јануари Црвениот крст на Град Скопје и Црвениот крст на Република Северна Македонија – Општинска организација Гази Баба, осумнаесетти пат ќе ја организираат традиционалната крводарителската акција во спомен на Тоше Проески, кој и самиот беше крводарител.

dobivaj vesti na viber

Крводарителската акција ќе се одржи во холот на Домот на АРМ помеѓу 9 и 17 часот.

„Оваа крводарителска акција стана веќе препознатлива во нашиот град и е посетена од голем број граѓани, а пред сѐ, од помладата популација, која во ликот на Тоше Проески препознава пример на хуманост. Досега на овие акции реализирани се повеќе од 5.000 единици крв. При спроведување на акцијата Црвениот крст и Институтот за трансфузиона медицина ќе се погрижат сите дарители и лица ангажирани за реализација на акцијата да ги почитуваат сите пропишани мерки и протоколи за заштита и самозаштита од Ковид-19“, велат организаторите.

Ќе ви се допадне

mẹo bắn cá go88

game sunwin bị sập sunwin không rút được tiền tải tool tài xỉu sunwin ios