Трите хороскопски знаци кои полудуваат од љубомора

By

Секој хороскопски знак е автентичен и има специфични карактеристики. Астролозите истакнуваат дека меѓу хороскопските јамки можеме да ги издвоиме најоптимистичките, најкреативните, знаци со одличен хумор, песимистички и многу други..

Еве ги хороскопските знаци кои се нај љубоморни – се издвојуваат 3 знаци:

Лав
Лавовите се неверојатно горди: ако се сомневаат во својот партнер, нема да се помират со таква состојба. Важно е Лавовите да чувствуваат и знаат дека се единствени за нивниот партнер. Иако имаат висока самодоверба, тие можат да се сомневаат и неосновано да го обвинуваат својот партнер. Тие имаат тенденција да се натпреваруваат во области на пријателство и кариера.

Шкорпија
Второто место на астро ранг листата на најљубоморни знаци на зодијакот го заземаат Шкорпиите. Дури и најбезопасниот комплимент кон друга жена може да се смета за предавство. Шкорпијата е моногамна личност и бара точно иста посветеност од партнерот. Таа дефинитивно не сака ако избраната одлучи да помине време без неа. Шкорпиите избираат успешен и харизматичен човек, но може да бидат љубоморни и на неговите достигнувања, службени патувања и реткото присуство. Од друга страна, огнената природа на Шкорпија го привлекува спротивниот пол, бидејќи е многу светла, страсна и емотивна.

Риби
Изгледа дека немаат толку огнен темперамент како Лавовите и Шкорпиите, па од каде потекнува љубомората? Всушност, Рибите се многу емотивни и чувствителни, како и непредвидливи, така што љубомората може да настане од многу – а понекогаш и неочекувани – причини. Расположението на Рибите брзо се менува, тие имаат тенденција да претеруваат и да бидат сомнителни. Ситуацијата е отежната со фактот дека Рибите не се особено сигурни во себе, така што секое отстапување на партнерот од вообичаеното однесување може да се протолкува како неверство. Но, вниманието, нежноста и вистинските зборови лесно ќе го вратат нејзиното добро расположение.

Ќе ви се допадне