Василичарскиот концерт на НОБ посветен на музичките легенди

By

Песни од некои од најголемите поп и рок-легенди ќе се изведат на Василичарскиот концерт во Националната опера и балет (НОБ). Овој концерт традиционално се одржува на 12 и 13 јануари во пресрет на празникот Василица.

dobivaj vesti na viber

Концертот е насловен „Легенди“, а ќе диригира Бисера Чадловска. На него ќе настапат солисти, Хорот и Оркестарот на НОБ.

Според најавите од НОБ, ќе бидат изведени хитови на Витни Хјустон, Дејвид Боуви, Тина Тарнер, Елтон Џон, Барбра Стрејсенд, Мајкл Џексон, Стинг, Џорџ Мајкл, „Ганс ен роузис“, но во нови симфониски аранжмани.

Ќе ви се допадне

watch anime online. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 38

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

anime to watch AnimeHeaven The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) Episode 39

Fairy Tail (Dub) Episode 175

tải go88