(Видео) Астронаут ја сними бурата Доријан од вселената

By

Астронаутот Лука Пармитано од Европската вселенска агенција го снимил ураганот Доријан од вселената. Лука кој се наоѓа во Меѓународната вселенска станица, направил неколку фотографии од силната бура, окарактеризирана со јачина од категорија 5.

dobivaj vesti na viber

Откако Лука ги направил фотографиите, бурата има ослабено и сега се смета за ураган од категорија 4. Сепак експертите од Националниот центар за урагани (NHC) предупредуваат дека невремето сеуште може да има катастрофални последици од силината на ветерот.

„Зумирајте ја тропската бура Доријан“, напишал Лука на „Твитер“ во неделата на 1. септември, додека ги споделил фотографиите од станицата, каде работи како член од екипажот Ekpedition 60.

Бурата „Доријан“ во моментов дува со брзина од 250 километри на час и е оддалечена околу 180 километри источно од Вест Палм Бич на Флорида. Бурата се движи со брзина од 2 километри на час, велат од NHC. Од Националната управа за океани и атмосфера прогнозираат дека бурата ќе го удри источниот брег на САД.

Ќе ви се допадне

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

anime websites AnimeFreak Tokyo Revengers (Dub)

AnimeFreak The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants Episode 9

anime websites DARLING in the FRANXX

The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub] Episode 7

BANANA FISH Episode 20

tải go88