(Видео) Дедомразовци сурфаа на Флорида за хуманитарни цели

By

Околку 600 сурфери облечени како Дедо Мраз сурфаа на крајбрежјето на Флорида, со цел да соберат пари за да им помогнат на луѓето заболени од рак. Сурферите пред десетилјадитната публика, собираа пари за Сурферскиот музеј во Флорида, непрофитна организација која им помага на луѓето заболени од тешката болест.

Овој настан се одбележува веќе десетта година по ред, а сурферите досега успеаа да соберат преку 40.000 долари.

Ќе ви се допадне

Watch You're Under Arrest The Movie (Dub) Episode Full

TwistMoe Watch english anime Online in HD for FREE

AnimeTV: Paniponi Dash!: Danjite Okonaeba Kishin mo Kore wo Saku anime episode Full online free at https://animetv.cc anime tv for free

Website https://gogoanime.be: Watch Voltage Fighter Gowcaizer gogoanime Episode Full kissanime gogoanime

Thingiverse: https://www.thingiverse.com/kissanimemx/designs

Threadless: https://www.threadless.com/@gogoanimebe/activity