(Видео) Гром удри во вулкан за време на ерупција

By

На интернет деновиве се споделува видео од вулканот Фуего во Гватемала од моментот кога вулканот еруптира, а во него удира гром. Видеото го снимиле туристи качени на блискиот вулкан Акатананго, до градот Антигва.

Вулканот Фуего е познат по тоа што е постојано активен и исфрла пепел на секои 15-20 минути.

Ќе ви се допадне

AnimeTV top anime tv shows: Watch Umibe no Étranger Episode Full (https://animetv.cc/m/aEZ1/ep-1)

AnimeDao boku no hero academia animedao: That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 24