(Видео) Изгрев на розовата месечина синоќа над Охрид

By

Феноменот познат како розова Супермесечина синоќа го осветли небото. Изгревот на месечината над Охрид јаснимал  талентираниот фотограф Стојан Стојановски, а видеото мами само воздишки и восхит. Стојановски  сподели и своја фотографија од Супермесечината утрово над Самоилова Тврдина.

Super Pink Moon 07 April 2020 by 2S

Изгрев на Супер Розевата месечина вечерва над Охрид 🇲🇰Уживајте – shop.stojanstojanovski.com

Posted by Stojan Stojanovski on Вторник, 07 април 2020

 

Ќе ви се допадне

Watch The Irregular at Magic High School Episode 14 (https://animeflix.nl/m/q5l/ep-14) at website https://animeflix.nl animeflix boku no hero

Watch Yashahime: Princess Half-Demon (Dub) Episode 9 at AnimeFreak animefreak death note