(Видео) „Јутро је“ од Нада Топчагиќ ечеше на прославата за поразот на Ердоган

By
Кандидатот на Ердоган доживеа голем пораз на повторените избори за градоначалник на Истанбул каде победи Екрем Имамоглу, кандидатот на републиканската народна партија.

Тој го победи поранешниот премиер, Бинали Јилдирим, кој беше кандидат на владејачката партија на Реџеп Таип Ердоган.

Падот на Едроган предизвика голема еуфорија во Истанбул каде имаше и големо славје. На твитер се појави и видео од прославата на кое може да се слушне како се слави и со песната „Јутро је“ од српската пејачка Нада Топчагиќ.

Ќе ви се допадне

WCOStream wcostream dragon ball super: Watch Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 6

KissAnime kissanime one piece: My Hero Academia 2 (https://kissanimeonline.com/m/z75P) Episode 25