(Видео) Комуналец од град Скопје го собра ѓубрето од мостот и го фрли во Вардар

By

На страната на „Фејсбук“ под името „Нашата чудесна земја“, се појави видео од вработен во јавното претпријатие скопски комуналец кој го собира ѓубрето во Аеродром и истото го фрла во реката Вардар.

Голем дел од јавноста во своите коментари го осуди човекот кој место да води грижа за околината, истата ја уништува.

„Под итно отказ“, „Кантата е пред тебе слепец“, „Ништо не е нормално во оваа држава“, сè само дел од коментарите.

Ќе ви се допадне

KissAnime: Monkey Magic anime episode 13 online free at https://kissanime.mx kissanime boku no hero

AnimeFreak: Nintama Rantarou Movie: Ninjutsu Gakuen Zenin Shutsudou! no Dan anime episode Full online free at https://animefreak.ws anime stream

AnimeHeaven Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animepahe.cc: Watch Demon King Daimao (Dub) animepahe Episode 12 english anime

Stp binhduong: https://stp.binhduong.gov.vn/hethongvanban/Lists/HoiDap/DispForm.aspx?ItemID=1351

Kit: https://kit.co/animeflixnl