(Видео) Кривопаланчанец на натпреварот во Лигата на шампионите доби дрес од Реал Мадрид

Кривопаланчанецот Гоце кој присуствуваше на натпреварот меѓу Челзи и Реал Мадрид во Лига шампиони, на крајот го доби дресот на бекот на шпанскиот тим Ферлан Менди.

Гоце беше дел од македонската пења мадридиста, фан клуб од Македонија, чии членови заминаа во Лондон да го бодрат својот омилен клуб. Ги имаше повеќе од 4000 навивачи.

За потсетување, Реал Мадрид го победи Челзи со 3:1 во првиот натпревар од четврфиналето на Лига шампиони.