(Видео) Кривопаланчанец на натпреварот во Лигата на шампионите доби дрес од Реал Мадрид

By

Кривопаланчанецот Гоце кој присуствуваше на натпреварот меѓу Челзи и Реал Мадрид во Лига шампиони, на крајот го доби дресот на бекот на шпанскиот тим Ферлан Менди.

dobivaj vesti na viber

Гоце беше дел од македонската пења мадридиста, фан клуб од Македонија, чии членови заминаа во Лондон да го бодрат својот омилен клуб. Ги имаше повеќе од 4000 навивачи.

За потсетување, Реал Мадрид го победи Челзи со 3:1 во првиот натпревар од четврфиналето на Лига шампиони.

Ќе ви се допадне

app tài xỉu go88 GO88 - Cổng Game Đổi Thưởng 2022 | Link Tải Mới Nhất chơi go88 online

sunwin bản chính thức