Видео од моментот кога се судрија бродовите на Дунав

By

Унгарските медиуми го објавија првото видео од моментот кога се судрија бродовите на Дунав, во Будимпешта  пришто загинаа седум лица, а по 19 лица се трага.

Несреќата се случи синоќа кај мостот Маргарита недалеку од Парламентот, а за време на сударот, на туристичкиот брод за разгледување имало 33 патници и двајца членови на екипажот. Бродот се превртел и потонал.

Патниците главно биле туристи на возраст помеѓу 40 и 50 години, а меѓу нив имало и шестгодишно девојче.

Ќе ви се допадне

AnimeFreak watch anime online: Watch The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 15 (https://animefreak.ws/m/Rv2e/ep-15)

4Anime haikyuu 4anime: Watch My Hero Academia (Dub) Episode 6 (https://4anime.biz/m/q4KN/ep-6)