(Видео) Охридските нуркачи и годинава запалија василичарски оган во езерото

By

Членовите на нуркачкиот центар „Амфора“ од Охрид и оваа година запалија василичарски оган во водите на Охридското Езеро за на свој начин да им ги честитаат Стара Нова година и Василица на православните христијани.

Нуркачите од клубот „Амфора“ се познати и по тоа што секоја година китат елка на дното на Охридското Езеро за Нова година.

Ќе ви се допадне

Watch Sword Art Online: Progressive Movie - Hoshi Naki Yoru no Aria Episode 2 Preview at ANIMEFLIX animeflix dragon ball z

Hunter x Hunter (https://kissanimeonline.com/m/zmL) Episode 148 at KissAnime kissanime gogoanime