(Видео) По самоизолацијата, Путин замина на одмор во Сибир, рускиот претседател ловеше риба со министерот за одбрана Шојгу

By

Рускиот претседател Владимир Путин помина неколку дена на одмор во Сибир, каде пешачеше и ловеше, соопштија од Кремљ. Тој претходно кратко време беше во самоизолација, поради мерките против коронавирусот, а Кремљ објави фотографии од него додека лови риба.

Тој прошета и низ некои од убавите ридски предели, а друштво му правеше министерот за одбрана Сергеј Шојгу. Двајцата често заедно одат на одмор.

Путин на средината на септември рече дека ќе мора да мине неколку дена во самоизолација, откако десетина луѓе во неговото опкружување се заразија со корона.

Поради самоизолацијата, Путин мораше да ги откаже патувањата во Таџикистан, на кој требаше да присуствува на самитот за безбедност. Тој прими две дози од руската вакцина Спутник V, a Кремљ соопшти дека тој се чувстува добро.

Ќе ви се допадне

AnimeTV: The Cosmos Conqueror (Dub) anime episode Full online free at https://animetv.cc mchia anime tv

AnimeDao: Nanbaka: Season 2 anime episode 12 online free at https://animedao.nl fairy tail animedao

Website https://animeheaven.pro: Watch Don't Leave Me Alone, Daisy animeheaven Episode 12 animeheaven one piece

Website https://gogoanime.be: Watch Days: Touin Gakuen-sen! gogoanime Episode 3 gogoanime my hero academia

Pinterest: https://www.pinterest.com/gogoanimelol

Plimbi: https://www.plimbi.com/author/40947/kissanimemx