(Видео) Полугол маж глумеше сообраќаец среде Белград

By

Видеото на кое полугол маж го регулираше сообраќајот на дождот во центарот на Белград, откако невремето ги расипа семафорите, е хит на интернет. Во целиот тој хаос, човекот самоиницијативно ја презел одговорноста, пипува медиумите, за да им помогне на возачите.  На снимката се гледа како возилата бавно се движат на дождот и всушност ги следат сигналите на „ сообраќецот“.

Potpuni haos u centru grada — oluja izbacila iz pogona semafor na glavnoj raskrsnici u gradu (takovska/bulevar/kneza milosa), policije nema pola sata, covek uzeo sam sa regulise saobracaj

Posted by Ivan Hrašovec on Четврток, 27 јуни 2019

Ќе ви се допадне

GoGoAnime fruits basket gogoanime: Watch Attack on Titan (Dub) Episode 20 (https://gogoanime.be/m/WZGd/ep-20)

WCOStream dubbed anime: The Misfit of Demon King Academy (Dub) (https://wcostream.cc/m/j7d8) Episode 13