(Видео) Путин запеа, цел Холивуд во транс

By

На официјалната страница на рускиот претседател „Путинб-20 години“, се објавени голем број фотографии и снимки од животот на Владимир Путин, а кои го одбележале неговиот професионален живот.

Меѓу нив се најде и снимка од концертот на британскиот музичар Пол Мекартни на Црвениот плоштад, направена на 24 мај 2003 година. Рускиот претседател тогаш ја испеал песната „Блубери хил“ на англиски јазик. Во публиката меѓу остантите биле холивудските ѕвезди Ричард Гир, Сем Касел, Шерон Стоун, како и многу други познати уметници.

 

Ќе ви се допадне

Website https://animekisa.in: Watch Sex Pistols animekisa Episode 2 watch anime online

Website https://animeflv.uk: Watch Sugar: A Little Snow Fairy Summer Special animeflv Episode 2 anime websites

KissAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animeheaven.pro: Watch Tokyo Underground animeheaven Episode 26 anime heaven anime

Tupalo: http://tupalo.com/en/users/2588427

Dashburst: https://dashburst.com/kissanimemx