(Видео) Русинка пее „Зошто си ме мајко родила“

By

Русинката Валериа Федорова на „Фејсбук“ објави видео на кое ја пее македонската песна „Зошто си ме мајко родила“. Таа од пријателите побара да ѝ остават коментар дали им се допаднало пеењето, а тие ѝ одговорија дека е одлична. Валериа студира во Унгарија, на колеџот „Елте“ (ELTE – Eötvös Loránd Tudományegyetem).

Македонска песна "Зошто си ме маjко родила…"

Posted by Valeria Fedorova on Вторник, 31 март 2020

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX free anime: The Promised Neverland (https://animeflix.nl/m/YlXb) Episode 12

WCOStream free anime: Watch Attack on Titan Season 3 Episode 10 (https://wcostream.cc/m/RblJ/ep-10)