(Видео) Сите сакаат селфи со Путин

By

Рускиот претседател Владимир Путин е поголема ѕвезда на Мундијалот од најголемиот број фудбалери, пишува „Дејли меил“. „Сите сакаат селфи со шефот“, велат тие. На интернет се појави и видео на кое кралеви, претседатели на држави, премиери, филмски и спортски ѕвезди, меѓу нив и Пеле и Марадона, побарале од Путин да се сликаат со него.

Рускиот претседател, додаваат од „Дејли мејл“, не одбива никого, а наоѓа време и да ги следи натпреварите од Светското фудбалско првенство на стадион, дури и кога не игра Русија.

Ќе ви се допадне

Sakamoto Desu ga? Special (Dub) (https://animebee.to/m/453r) Episode Full

TwistMoe: A Wind Named Amnesia (Dub) anime episode Full online free at https://twistmoe.net anime stream

Oh! My Goddess (https://animeflv.uk/m/LX6) Episode 5

Website https://4anime.biz: Watch Girlish Number 4anime Episode 12 tower of god 4anime

Lawrence: http://www.lawrence.com/users/animefreakws/

Reverbnation: https://www.reverbnation.com/kissanimemx