(Видео) Со концерт и голем огномет Северна Кореја ја дочека 2019 година

By

Во главниот град на Северна Кореја, на главниот плоштад, се собрале илјадници луѓе кои 2019 година ја дочекаа со концерт и голем огномет.

dobivaj vesti na viber

Новата година со спектакуларна приредба е дочека ширум Азија, вклучувајќи го и Пекинг, Токио па и Пјонгјанг.

Не е познато дали севернокорејскиот лидер Ким Џонг ун бил на прославата на централниот плотад или ја пречекал од друго место.

И во Пекинг се дочека Новата година. Кинезите не ги спречија температурите под нулата да излезат и да го прослават овој празник. Температурите стигнале и до девет степени под нулата.

Во Токио се собраа голем број граѓани кои со величествен огномет ја дочекаа новата 2019 година.

Ќе ви се допадне

tải sunwin apk sunwin sunwin.apk mới nhất

sunwin

sunwin apk sunwin apk sunwin apk

sun win

sunwin