(Видео) Тренер удри судијка затоа што не му се допаѓале одлуките што ги носела

By

Тренер Рафаел Соријано ја удри судијката во нос за време на еден фудбалски натпревар затоа што не му се допаднале одлуките кои носела. Откако ја удрил не само што не ѝ се извинил, туку и ја обвинил дека лаже дека ја нападнал.

dobivaj vesti na viber

„Ако кажеш дека сум те нападнал, ќе одиме во полиција. Ајде да потврдиме сè. Ќе те тужам затоа што лажеш“, ѝ рекол Соријано по натпреварот, по што добил отказ од екипата.

Ќе ви се допадне