(Видео) Украден Дариус, најголемиот зајак на светот

By

Најголемиот зајак на светот со име Даријус е украден во Англија. Додека полицијата трага по крадецот, сопственикот понудил награда од 1.000 фунти за безбедно враќање на домашниот миленик.

Дариус, кој влезе во Гинисовата книга на рекорди во 2010 година, беше украден во викендов во Стоултон, недалеку од Ворчестер.

Зајакот е долг 129 сантиметри, а негова сопственичка е Анет Едвардс, поранешен модел на Плејбој.

Анет Едвардс ги повика крадците да го вратат Дариус, наведувајќи дека има 11 години и дека е премногу стар за да има млади луѓе.

Дариус беше чест гостин во телевизиските емисии и е популарен во целиот свет.

Се веруваше дека неговиот потомок Симон го престигна по големина, но почина ненадејно за време на летот од Лондон до Чикаго.

Ќе ви се допадне

Fist of the North Star: The Toki Saga (Dub) (https://animefreak.ws/m/45BW) Episode Full

AnimeKisa Watch english anime Online in HD for FREE

AnimeDao Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animebee.to: Watch Bloom Into You animebee Episode 13 anime

Myspace: https://myspace.com/animefreakws

Docs google: https://docs.google.com/presentation/d/1rbnFiDlq2PXoXfpLEI5TqdfQnjUziHgQATRmL_0eCfE/edit?usp=sharing