(Видео) Војник ќе му ги откинеше прстите на Тито

By

Снимката што датира од 1976 година се појави на „Јутјуб“, а на неа може да се забележи инцидентот со маршалот Јосип Броз Тито, кој во тој период бил во официјална посета на Шведска кај премиерот Олоф Палмеа.

При излегувањето од автомобилот, со кој стигнал во посета, војникот што бил во придружба на Тито излегол пред него, а потоа ја затворил вратата, притоа невнимавајќи на прстите на претседателот на поранешна Југославија. Иако војникот панично реагирал кога видел што направил, Тито се преправал како ништо да не се случило.

 

Ќе ви се допадне

4Anime watch anime: Watch Jujutsu Kaisen (TV) Episode 2

AniWatch anime online: Watch The Rising of the Shield Hero Season 2 Episode 1-Preview (https://aniwatch.pro/m/jqmz/ep-1)